Garson CV Örnekleri

Garson CV örnekleri hazırlarken başvuracağınız restoranın türü önemlidir. Restoranlar farklı kapasitelerdeki garsonlara ihtiyaç duyar. Öncelikle ne tür bir restoranda çalışmak istediğinizi öğrenin, ardından özgeçmişinizde en önemli beceri ve nitelikleri vurgulayın.

Güzel ve kaliteli restoranlarda çalışan garson ve garsonların genellikle görevlerini daha incelik ve dürüstlükle yerine getirmeleri beklenir. Lüks restoranlar, daha fazla kurs, eğitim almış olanları veya alacak olanları tercih eder.

Fast food restoranlar genellikle self-servis hizmet verdikleri için, adaylarını seçme konusunda daha az kriter isteyebilir. En önemli olan yaş kriteridir.

Menüler Hakkında Bilgi Edinin

Başvuracağınız restoranların menülerini inceleyin. Bir ürünü satmak için, onun hakkında mümkün olduğunca çok şey bilmeniz gerekir. İçindeki malzemeler, hazırlanma şekilleri, pişirme süresi hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursanız işvereni ve sizi garson olarak işe almaları durumunda müşterileri etkilemiş olursunuz.

Restoran menülerini incelemek için varsa web sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında restoranda daha önce çalışmış veya yemek yemiş kişilerle konuşabilirsiniz ve tabi restoranı ziyaret edebilirsiniz.

Garson CV Hazırlama

İyi bir garson CV örneği hazırlamak için genel CV hazırlama kuralarının yanında dikkat edeceğiniz bazı noktalar vardır. Öncelikle iş ilanını dikkatlice incelemelisiniz ve istenilen kriterlere dikkat etmelisiniz.

Garsonluk iş ilanlarında sizden istenecek bazı kriterler şunlardır.

  • Eğitim
  • Yaş
  • Tecrübe
  • Sertifika
  • Beceriler

Garson veya garson olarak her gün farklı insanlarla muhatap oluyorsunuz. Tüm müşteriler aynı değildir. Bazıları gerçekten iyi ve bazı müşterilerde zordur. Müşterinin türü ne olursa olsun, profesyonel ve saygılı davranabilmelisiniz.

İşveren garsonların sadece yemek servis etmesini değil, satışlarıda artırmasını beklerler. Bu yüzden en ideal adayı seçmeye çalışacaklardır. Garson CV örnekler hazırlarken becerilerini iyi sergileyin.

Daha önce çalışmış olduğunuz işleri detaylandırın. Hangi işlere baktığınızı, POS cihazı kullanmay bilip bilmediğinizi, günde kaç saat çalıştığınızı, kaç müşteriye baktığınızı yazaraka iş deneyiminizi detaylandırabilirsiniz. Bu işe fiziksel olarak uygun olup olmadığınız gösterin. Aşağıda bulunan boş cv örneğimizi indirebilirsiniz.

Garson CV Örnekleri

Telefon
E-Posta
Adres
Doğum TarihiDoğum YeriMedeni Durum
AskerlikEhliyetSabıka Kaydı
İŞ DENEYİMİ
06/2019 – 11/2021Garson
ŞehirŞirket Adı
 Detaylar
  
06/2019 – 11/2021Garson
ŞehirŞirket Adı
 Detaylar
  
06/2019 – 11/2021Garson
ŞehirŞirket Adı
 Detaylar
Detaylar
EĞİTİM BİLGİLERİ
09/2015 – 06/2019Bölüm Adı
ŞehirÜniversite Adı
  
09/2015 – 06/2019Bölüm Adı
ŞehirLise Adı
BECERİLER
Yabancı DilBilgisayar
İngilizce: Çok İyiWord, Excel: İyi
garson cv örneği
garson cv örneği

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sistem tarafından Adınız Ziyaretçi olarak yazılacaktır. Değiştirmek için ad alanına tıklayın.

Benzer Yazılar