Boş CV

Sıfırdan bir CV oluşturmak yerine, doldurabilecek boş CV örnekleri her zaman daha iyidir. Aşağıda bulacağınız ücretsiz doldurulabilir formlarla hızlı ve etkili bir şekilde özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Word formatında hazırlamış olduğumuz boş CV örneklerimizden beğendiklerinizi sınırsız bir şekilde indirmeniz yeterlidir.

İndirdiğiniz boş CV örneklerinizi dilediğiniz şekilde doldurabilir, renklerini değiştirebilirsiniz. Etkileyici bir özgeçmiş hazırlamak tamamen sizin ellerinizde. Boş CV taslakları hiç bir şeyi unutmamak ve hata yapmamak için idealdir.

Boş CV Hazırlama Tavsiyeleri

CV Hazırlama hakkında çok fazla deneyim sahibi değilseniz ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Özgeçmiş insanın kartvizitidir. Bu nedenle özgeçmişinizi hazırlarken belirli kurallara dikkat etmeli, yazım hataları ve dilbilgisine özen göstermelisiniz.

CV örneğinizi hazırladıktan sonra mutlaka bir yakınınıza kontrol ettirmelisiniz. Bu sizin olası hatalarınızı en aza indireceği gibi onların fikirlerinide almanızı sağlayacaktır.

Word olarak hazırlamış olduğunuz özgeçmişinizi kaydederken PDF formatında kaydetmelisiniz. PDF olarak hazırlanan özgeçmişler sizin profesyonel olduğunuzu gösterecektir. Bunun yanında CV örneği hazırladığınız zaman bazı şekiller tablolar ve yazı fontları kullanırız. Eğer başka bir bilgisayar yazıcısından çıktı alacaksanız olası şekil ve düzen kaymaların önüne geçecektir. PDF olarak hazırlanan CV formlarını karşı tarafa mail ya da online olarak gönderirsek yine olası yazı fontu ya da düzen kaymalarının önüne geçmiş oluruz. Bu nedenlerle özgeçmişler daima PDF olarak kaydedilmelidir.

İş başurusunda bulunurken hazırlamış olduğumuz CV şablonlarına fotoğraf eklememiz yararımıza olacaktır. Fotoğraf eklerken basit telefonla çekilmiş fotoğraflar değil, profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflarımızı eklememiz gerekir. Erkek ya da kadın olun resmi kıyafetlerle çekilmiş fotoğraflar her zaman için en ideal olanıdır.

Eğer İngiltere,Amerika gibi gibi ülkeler için İngilizce CV örnekleri hazırlayacaksanız, iş başvurusunda bulunacağınız ülkelerin kanunlarına dikkat etmelisiniz. Bazı ülkeler Fotoğraf, cinsiyet, medeni durum gibi ülkemizde genellikle istenen bilgileri ayrımcılık olarak kabul ettikleri için bunları eklemeniz sakıncalı olabilir.

Çok fazla iş deneyimi olmayan kişiler iş başvuru için CV hazırlarken eğitim durumunu ya da daha önce çalışmış olduğu işleri detaylandırmalıdır. Eğitim durumunuzu detaylandırırken iş verenin işine yarayabilecek ders notlarınızı yazabilirsiniz. Tabi bu notlar yüksek olamalıdır. İş deneyiminizi detaylandırırken, daha önce kaç kişilik bir şirkette çalıştığınızı, kaç kişiye hizmet verdiğinizi, kaç kişiye eğitim verdiğiniz gibi bilgiler ile şirkette olan katkılarınızdan bahsedebilirsiniz.

İş arayışı için Linkedin gibi web sitelerini aktif olarak kullanmalısınız. Linkedin aracılığıyla ağınızı oluşturarak daha çok kişiyle temas kurabilir ve daha fazla iş ilanıyla ilgilenebilirsiniz. LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin, mesleğinde uzman kişilerin ve iş arayan kişilerin birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan sosyal medya hesabıdır. Bu sayede onlarla tanışarak yeni iş fırsatları yaratabilir ya da mesleğiniz hakkında tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Boş CV Örnekleri

1.Fotoğraflı Boş CV Örneği

fotoğraflı boş cv

2. Fotoğrafsız Boş CV

fotoğrafsız boş cv

3. Word Boş CV

Word Boş CV

4. PDF Boş CV

Bu boş cv doldurulabilir şekilde PDF formatında hazırlanmıştır. CV örneğini kalem yardımıyla elle doldurabilirsiniz ya da boş word formatını indirerek bilgisayarda program yardımıyla doldurabilirsiniz.

doldurulabilir boş cv
doldurulabilir boş cv pdf

2 yorum

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sistem tarafından Adınız Ziyaretçi olarak yazılacaktır. Değiştirmek için ad alanına tıklayın.

Benzer Yazılar