CV Örnekleri

CV örneği oluşturmak kolay bir iş değildir. Özgeçmiş hazırlamak iş arama sürecinin en önemli parçasıdır. İş başvurusu yaparken diğer adaylar arasından sıyrılmak için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu nedenle son aşamaya gelene kadar CV örneğinizi defalarca düzeltmeniz gerekebilir.

Bu sayfada sizlere yardımcı olmak amacıyla Office Word ve PDF belgesi olarak hazırlanmış yüzlerce ücretsiz CV örnekleri bulacaksanız. Size ilham kaynağı olabilecek CV örneğinin altında yer alan indir butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ardında CV oluşturma konusunda içerikleri okuyarak özgeçmişinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz CV örnekleri indirerek, profesyonel bir CV kağıdı oluşturmak ve iş görüşmelerinde fark yaratmak mümkündür.

Ücretsiz CV Oluşturmak İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Bir işe başvurmak için ücretsiz CV Oluşturmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bunun için bir dizi basit adımları izleyerek, kişiliğinizi ve başvuracağınız iş pozisyonunu yansıtacak CV şablonları hazırlayabilirsiniz. Sizlere kolay CV hazırlayabilmeniz için bir çok insanın aşina olduğu Office Word programı ile hazırlanmış CV örneklerini ücretsiz bir şekilde sunmuş olacağız. Eğer Word CV hazırlamayı bilmiyorsanız makalemize göz atın ve ardından aşağıda yer alan adımları takip edin. Eğer bilgisayarınız bir Word programı yoksa öncelikle Word programını bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Bunun için hem ücretli hemde ücretsiz programlar mevcut. Ücretsiz programlar arasında OpenOffice ve LibreOffice, ücretli word programı arasında Microsoft en çok tercih edilenlerdir.

CV Örneğinin Hazırlanması

En iyi CV örneğinizi ücretsiz bir şekilde hazırlamak için öncelikle beğendiğiniz CV şablonu indirin. İndirdiğiniz şablonu açarak düzenlemeye başlayalım. Öncelikle başlamadan önce Word belgesine bir isim vererek bilgisiyarınıza kaydedin. CV örneğinize isim vermek için adınız ve soyadınızı kullanabilirsiniz.

İletişim ve Kişisel Bilgiler

Eğer fotoğraflı CV indirdiyseniz fotoğrafı değiştirelim. Daha sonra özgeçmişizde yer alan tüm bilgileri kendi kişisel bilgilerimizle değiştirelim. İşe alım görevlisinin size kolayca ulaşabilmesi ve doğru bir şekilde hitap edebilmesi için adınız soyadınız, iletişim bilgileriniz doğru olmalıdır. Daha sonra eğer sizden kişisel bilgiler istenmişse ya da bunları eklemek isterseniz kişisel bilgileriniz düzenleyin.

Mesleki Deneyim

Mesleki Deneyim özgeçmişin en önemli unsurudur. Bu alanda daha önce çalışmış olduğunuz işleri, stajları yazmanız gerekir ve bunları detaylandırmalısınız. Çalışma tarihleri, Şirket Adı ve Pozisyonunuz mutlaka yer almalıdır. Bunların yanında iş tanımını yazarak bu alanı genişletebilirsiniz. Faaliyet sektörü, bulunduğu pozisyon, kaç kişiye hizmet verdiğiniz, şirketin büyümesindeki payınızdan bahsedebilirsiniz. Bu bilgileri yazarken rakamları kullanın.

Mesleki deneyimlerinizi yazarken ters kronolojik sırayı takip etmelisiniz. Yani en son çalıştığınız işi en başa yazarak geriye doğru gitmelisiniz. Eğer halen bir işte çalışıyorsanız. Giriş Tarihi-Devam şeklinde belirtebilirsiniz.

Eğitim Bilgileri

Eğitim bilgilerimizi yazarken bölüm, okuduğunuz okulun ya da üniversitenin adı ve okula başlama ve bitirme tarihlerini yazmanız gerekir. Bir Lise öğrenci, Üniversite öğrencisi olabilir ya da yeni mezun olmuş olabilirsiniz. Çok fazla mesleki deneyiminiz olmadığı için Eğitim bilgileri alanını daha fazla detaylandırmanız gerekir.

Eğer başarılı bir öğrenciyseniz bitirme derecenizi yazabilirsiniz. Okulda katıldığınız sosyal etkinliklerden,kulüplerden veya başka başarılarınızdan bahsedebilirsiniz. Örneğin bir kasiyer iş başvurusu yapacaksanız matematik notunuzu ekleyebilirsiniz. Bu şekilde işe alım sorumlusu rakamlarla aranızı iyi olduğunu bilecektir.

İş için hazırladığınız CV örneğinde Ad soyad,İletişim Bilgileri, Mesleki Deneyim ve Eğitim Bilgileri olmazsa olmazlardandır. Kısa CV oluşturmak isterseniz bu bu bilgilerin olması yeterlidir. Bunlardan birinin olmaması CV diye gönderdiğiniz A4 belgesinin doğrudan çöpe gitmesine neden olur. Bu nedenle sizlere olmazsa olmazlardan bahsettik. En iyi CV oluşturma konusunda daha detaylı bilgileri makalemizde okuyabilirsiniz.

CV Düzeni

Etkileyici CV örnekleri hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar tüm CV‘ler için geçerlidir. Çok fazla detaya inmeden bunlardan maddeler halinde bahsedelim.

  • CV belgenizin temiz olmasına dikkat edin.
  • Büyük boşluklar bırakmayın.
  • Farklı yazı tipi ve boyutu kullanmayın.
  • Başlıklar için 12-14 içerik için 10-12 punto kullanmaya özen gösterin.
  • Yalan bilgilere yer vermeyin.
  • 2 sayfayı geçmemeye dikkat edin.
  • İşe özel CV örneği hazırlayın.
  • Mutlaka başkasına kontrol ettirin.
  • PDF olarak kaydedin.

Başarılı CV örnekleri hazırlarken yukarıda yazmış olduğumuz 9 noktaya dikkat etmelisiniz. Düzensiz, özensiz ve kurallara göre hazırlanmamış bir CV örneği ile hayaliniz iş ancak hayalde kalacaktır.  İyi bir özgeçmiş, işverenin dikkatini çekmek için kısa, öz ve net olmalıdır. Word formatında hazırlanan özgeçmiş örnekleri PDF formatında kullanılmalıdır.

Ücretsiz Örnek CV

Ücretsiz CV şablonları, iş arama sürecinizi kolaylaştırmak ve profesyonel bir izlenim bırakmak için harika bir başlangıç noktasıdır. Burada yer alan CV taslaklarını kullanarak hızlıca ve basitçe özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz. ücretsiz olarak indireceğiniz Hazır CV şablonları, başvurularınızı daha çekici hale getirmenin yanı sıra iş bulma sürecinizi hızlandırır.

Yazımızın bir çok noktasında bahsettiğimiz gibi web sitemizde yer alan bütün CV örnekleri ücretsizdir. Örnek CV‘lerimize ulaşmak için tek yapmanız gereke indir butonuna basmak. Kolaylık olması açısından şablonlar önceden doldurulmuştur. İndirdiğiniz hazır CV Şablonlarını yukarıda anlattığımız şekilde doldurmanız yeterlidir. CV hazırlamak göründüğünden daha kolay olacaktır. Word CV örneğinizi PDF olarak hazırlamak için bu şekilde kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Klasik cv örneği
Klasik cv örneği
Word CV örneği
Word CV örneği
cv örnekleri word formatında
cv örnekleri 2
cv örneği 3
cv örneği ücretsiz
word cv örnekleri
word cv örnekleri
iki sütünlu fotoğraflı cv örneği
iki sütünlu fotoğraflı cv örneği
tek sayfa CV örneği
tek sayfa CV örneği
fotoğraflı CV örnekleri
fotoğraflı CV örnekleri