Öğretmen CV Örnekleri

Okuldaki iş ilanı için gerekli şartları sağlamanın yanı sıra İK yöneticisini de ikna etmeniz gerekir. Bunu bilgilendirici öğretmen CV örnekleri ve mükemmel bir ön yazı sağlayabilirsiniz. İnsan kaynakları personelini ya da okul müdürünü ikna etmek için belirli becerilerinizi göstermeniz gerekir. Bu şekilde bir okulda, dershanede ya da başka bir eğitim kurumunda mülakata davet edilme ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Öğretmenlik mesleği çok karmaşıktır ve birçok farklı aktiviteyi içerir. Sorumluluklar şunları içerir: öğrencilerin kişisel gelişimini desteklemek ve teşvik etmek, bilgi vermek, müfredata göre plan oluşturmak, ebeveynlere ve diğer öğretmenlere tavsiyede bulunmak ve işbirliği yapmak. Bir öğretmen olarak, büyük bir sorumluluk taşıyorsunuz ve bu nedenle okul operasyonlarının önemli bir parçasısınız.

Öğretmen CV Hazırlama

Eğitim alanındaki uygulamanız için becerilerinizi ve güçlü yönlerinizi vurgulamanız özellikle önemlidir. Çocuklar ve gençlerle başa çıkmak için bir yetenek, bağımsız ve güvenilir bir çalışma ve iyi bir zaman yönetimi gereklidir, çünkü öğretmenler çoğu zaman çok görevli olarak hareket etmek zorundadır. CV hazırlarken öğretmenler için Word ve Excel gibi programların bilgisi de çok önemlidir. Akıllı tahtalar artık pek çok sınıfta asılı duruyor, bu nedenle bu tür cihazların kullanılmasının genellikle varsayılmasının nedeni budur. Bunun yanında artık okullar öğretmenlerin uzaktan eğitim programlarına ne kadar hakim olduklarınıda CV örneklerinde görmek isteyecektir.

Becerilerinizi mümkün olan en iyi şekilde öne çıkarmak için öğretmen özgeçmişinizi iyi yapılandırmalı ve ideal olarak önceki işler veya stajlar gibi faaliyetlerinizle ilgili pratik deneyiminizin altını çizmelisiniz. Altnı çizmekten kastımız, detaylandırabilmelisiniz. Hangi sınıflarda kaç öğrenciye eğitim verdiğinizi, sınavlardaki başarı durumları gibi bilgilerle bunları detaylandırmanız yararınıza olacaktır.

Son olarak beklentileri nasıl karşılayacağınızı göstermelisiniz. Bunuda öğretmen olarak üniversite eğitiminizin dışında almış olduğunuz diğer eğitim ve sertifikalarla destekleyebilirsiniz. Böylece sonunda İK yöneticisini ikna edebilir ve sonunda hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz.

CV hazırlama öğretmen için daha dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Yazım yanlışı yapmaya ve dil bilgisi hatalarına dikkat etmeniz gerekir. Etkili CV hazırlamak için kurallara tamamıyla dikkat edilmelidir.

Öğretmenlik için CV hazırlarken özgeçmişiniz güçlü görünmesi için hobiler ve ilgi alanlarınızı da ekleyebilirsiniz. Öğrencilere boş zamanlarında neler verebileceğinize ya da genel kültürlerine olan katkılarınızı göstermek için iyi bir fırsat olabilir.

Yukarıda yazılanları maddeler halinde toparlayacak olursak öğretmen CV örneklerinde olması gereken ve öne çıkması gereken bilgiler şöyle olmalıdır.

Bunlara Dikkat Edin

Akıllı tahta yönetimi
Uzaktan eğitim bilginiz
Almış olduğunuz diğer eğitimler.
Bilgisayar programlarını kullanabilme seviyeniz.
Hobiler ve ilgi alanlarınız.
Detaylı iş tecrübeniz.
Yazım ve dil bilgisi Hataları.

Boş Öğretmen CV Örnekleri

Word formatında hazırlamış olduğumuz boş öğretmen CV örneklerimiz kendi özgeçmişinizi hazırlamanızda sizlere fikir verecektir. İserseniz bu şablonları kullanarak kişisel bilgilerinizi ekleyerek kolayca kişiye özel özgeçmişinizi düzenleyebilirsiniz. Böylece kısa sürede CV oluşturmuş olacaksanız. Ayrıca hiç bir ücret ödemeden istediğiniz zaman sınırlama olmadan sahip olacaksınız. Öğretmen olarak iş başvurusu yaparken Word cv örneğinizi hazırladıktan sonra PDF olarak kaydetmeniz bu şekilde mail olarak göndermeniz ya da çıktı almanız yararlı olacaktır.

Öğretmen CV örnekleri word

Öğretmen Ön Yazı

Adınız Soyadınız                                                                                          Tarih
Adres
Adı Soyadı
Müdür
ABC İlköğretim
Adres

Sayın [Ad Soyad]
Konu: ABC okullarındaki anaokulu öğretmeni pozisyonu için başvuru.

ABC Üniversitesinden mezun olan bir anaokulu öğretmeni öğretmeni olarak, öğretmenlik kariyerine devam etmek konusunda çok güçlü bir ilgim var. Hem çok küçük yaştaki çocuklarda hem de anaokulu seviyelerinde ve ayrıca geleneksel sınıf dışındaki etkinliklerde çalışma deneyimim sayesinde, sunabileceğim çok çeşitli bir geçmişe sahibim.

İlk anaokulu öğretmenliği deneyimim, 3 yıl boyunca [il/ilçe bilgisi] hizmet ettiğim [okul adı] oldu. Ayrıca, birkaç yaz boyunca küçük yaştaki çocuklara özel eğitim vererek çalıştım, referanslarım da belirttiğim öğrencilerimin ailelerinde hep olumlu geri dönüşler aldım.

Hem çok küçük yaştaki çocuklarda hem de anaokulu seviyelerinde deneyimim var. Bu deneyimler sırasında özellikle risk altındaki çocuklarla çalışmaktan keyif aldım. Dersleri oyunlar eşliğinde karmaşık kavramları basit örneklere ayırmalarını sağladım, bu hem öğrencilerim hem de benim için faydalı oldu.

Özgeçmişim ektedir; Transkriptimin resmi bir kopyasını referanslarla birlikte ayrı bir kapak altında gönderiyorum. İş görüşmesi için sizden haber bekleyeceğim.[telefon numarasını girin] veya [e-posta adresinizi girin.] adresinden benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizinle konuşmak için sabırsızlanıyorum.

İlginiz için teşekkürler.

Saygılarımla,

Ad SOYAD
(imza)

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar